Logo PZPSPatronat honorowyLogo PSLogo PLSYouTubeFaceBook

Aktualności

15 lat Kaman Volley - Kaman Kids

2004-2019 - 15 lat Kaman Volley'a, dużo pracy i pomysłów, ale najwspanialsze z nich to powstanie szkółki Kaman Kids.

 

Niestety był to krótki 3 letni epizod w działalności naszego klubu w którym Krzysztof Malczewski uruchomił szkolenie dzieci w trzech grupach wiekowych. Na pierwsze treningi przychodziło po kilka osób by w ciągu pół roku rozwinąć się do sporego rozmiaru szkółki dla dzieci i młodzieży.

 

Początkowo była to grupa wiekowa od 9 do 12 lat, jednak ze względu na stale rosnące zaintersowanie i liczbę uczestników uruchomiono dodatkowo grupę 11-14 lat. W zajęciach uczestniczyły dziewczyny jak i chłopaki. Jednakże pomysł zebrania grupy dzieci w wieku od 5 lat do 8 lat było wspaniałym ideą która przyniósa mnóstwo radości uczestnikom jak i prowadzącym treningi trenerom.

 

W zajęciach uczestniczyło w szkółce Kaman Kids ponad 50 dzieci w róznych grupach wiekowych z czego kilkanastu maluchów z którymi było dużo pracy ale i wspaniała zabawa. Szczęściem było patrzeć jak nasi podopieczni rosną i rozwijają się sportowo. Było mnóstwo godzin spędzonych w hali, mecze, turnieje, obozy ...... niezapomniane chwile. 

 

Treningi prowadzili trenerzy Krzysztof Malczewski, Marcin Płocki oraz Tomasz Malczewski. Było pięknie.

 

Z talentów które dzisiaj grają już w poważną siatkówkę należy wymienić Dominikę Zatorską i Mateusza Florczyka którzy na dzień dzisiejszy są w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale w siatkówce plażowej i są w kadrze Polski w tej dyscyplinie oraz Maję Malczewską która była kadrowiczką w U-16 i gra z powodzeniem w lidze kadetek, juniorek oraz II lidze szczebla centralnego PZPS.

 

Cieszy również udział kilku zawodników w rozgrywkach młodzieżowych w barwach klubu MMKS Kędzierzyn Koźle, gdzie Kaman Volley przekazał ich po zakończeniu działalności szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Mamy nadzieję że mimo krótkiego okresu działania Kaman Kids, czas ten pozostał  w pamięci uczestników zajęć i ich rodziców.

 

 

 

 

Strony internetowe - odee.pl