FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo Vieira Cafe

Aktualności

20 LAT MINĘŁO

W 2004 roku Krzysztof Malczewski podjął decyzję i założył Stowarzyszenie Sportowe Lotrans Kędzierzyn Koźle, będąc jednocześnie prezesem, organizatorem działania, grającym trenerem.

 

W historii Kaman Volley są cztery okresy które wytyczały nasze podstawowe kierunki działania, gdzie pierwszym z nich był od sezonu 2004/2005 udział drużyny seniorskiej w rozgrywkach ligowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz założenie od sezonu 2008/2009 drugiej drużyny w kategorii junior, której trenowania podjął się Krzysztof Malczewski.

 

W 2011 roku klub zmienił nazwę na Kaman Volley Kędzierzyn Koźle.

Sezon 2012/2013 okazał się ostatnim w historii istnienia seniorskiego zespołu Kaman Volley oraz sekcji młodzieżowych.

Statystyk udziałów w meczach i w turniejach barażowych Lotransu czy Kaman Volley w rozgrywkach PZPS-u nikt nie liczył, chociaż przez 9 lat przy sekcjach seniorskiej i młodzieżowej pewnie było ich setki. Malczewski by sprostać wyzwaniom treningów i meczów od 2004 roku na hali przy Jana Pawła oraz przy Mostowej od 2005 roku w Kędzierzynie Koźlu po prostu zamieszkał.

 

Drugim z okresów, niestety najkrótszym lecz najbardziej wdzięcznym, był 3 letni okres Kaman Kids czyli sekcji dziecięcych oraz młodzieżowych do lat 13 wraz z organizowanymi obozami sportowymi dla uczestników. Począwszy od 2013 do 2016 w klubie pierwsze sportowe kroki stawiały dzieci w wieku 5-8 i  uczyliśmy siatkówki grupy 9-13. Zajęcia prowadził Krzysztof Malczewski, Tomasz Malczewski oraz Marcin Płocki.

 

Trzecim działaniem było założenie przez Malczewskiego w 2007 roku drużyny SS Lotrans startującej w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +35 i konsekwencja działania aż po dzień dzisiejszy od 2011 jako Kaman Volley Masters, czego efektem też jest organizacja od 2012 roku prestiżowego międzynarodowego wydarzenia Kaman Cup.

 

Czwartym z kroków było założenie w 2022 roku drużyny amatorskiej Kaman Volley której organizacją zajął się Tomasz Malczewski - były zawodnik Lotransu / Kaman Volley, w późniejszym okresie innych klubów, a prywatnie bratanek Krzysztofa Malczewskiego.

 

Mieliśmy również epizod w postaci występu drużyny żeńskiej Kaman Volley na IX Kaman World Masters Volleyball Championship Puck 2019, złożonej z utytułowanych sportowo zawodniczek a poza boiskiem nadzwyczaj sympatycznych.

 

Licząc starty w kategorii masters i amator od 2007 roku zagraliśmy w 82 turniejach, wystawiając łącznie 97 drużyn w różnych kategoriach wiekowych w kraju i za granicą zdobywając 71 medali, w tym 28 złotych, 27 srebrnych i 16 brązowych, a reprezentowało nas do dzisiaj 140 zawodniczek i zawodników.

 

Dwadzieścia lat wyzwań, pracy, zaangażowania i co ważne ......zawsze były tego pozytywne efekty w postaci godnego reprezentowania miasta, regionu czy też Polski wszędzie gdzie zawitaliśmy i zadowolenie uczestników działania Lotransu czy też później Kaman Volley.

 

20 lat minęło jak .......

Strony internetowe - odee.pl