FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo Bajka

Aktualności

KAMAN VOLLEY NA WORLD MASTERS GAMES 2013 W TURYNIE

Nasza drużyna jest już od dwóch dni w Turynie we Włoszech na Igrzyskach World Masters Games 2013. Po długiej i wyczerpującej podróży busem dotarliśmy do Turynu.

 

Po pozytywnej weryfikacji każdego zawodnika i naszej drużyny pod względem organizacyjnym i medycznym uzyskaliśmy akredytację do udziału w Igrzyskach. W hali rejestracji zawodników udało nam się spotkać wiele sław sportowych nie tylko siatkówki. Spotkaliśmy również wielu znajomych znanych nam z turniejów zagranicznych w których braliśmy udział.

 

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję odbyć trening na hali gdzie odbywać się będą mecze w naszej kategorii. Atmosfera potężnej imprezy sportowej jest widoczna w każdym zakątku miasta. Smutne niestety jest, że przez dwa dni nie udało nam się spotkać nikogo kto oprócz naszej drużyny reprezentowałby Polskę, a jest tutaj cały świat w dwudziestu ośmiu dyscyplinach sportu.

 

Nasz samodzielny wysiłek finansowo-organizacyjny opłaca się już na tyle, że pokazaliśmy że Polska jest tutaj. W naszej kategorii wiekowej +40 jest dwanaście zespołów z krajów np. takich jak Brazylia, Rosja, Kanada, Usa, Kazachstan, Finlandia czy też Włochy. Jeszcze nie posiadamy wszystkich informacji, jednak wiadome jest że w dniu dzisiejszym tj. 02.08 będziemy walczyć w pierwszym meczu o 17.45 z Kazachstanem. Walczyć będziemy jednak uprzedzić trzeba że wystąpimy na tych Igrzyskach w okrojonym składzie ze względów finansowych i zdrowotnych.

Strony internetowe - odee.pl