FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo JURAJSKALogo Vieira Cafe

Aktualności

Kaman Volley - nowa siła w amatorce

 

Podczas XII KAMAN CUP WorldVolley Championship Andrychów 2022 po raz pierwszy rozszerzono rywalizację drużyn o kategorie "amator".

 

Dotychczas, podczas poprzednich XI -stu edycji, mieliśmy do czynienia ze startem ekip wyłącznie w kategoriach wiekowych masters począwszy od +35 kobiet oraz +40 mężczyzn.

 

W Andrychowie, w celach kontynuowania tradycji Kaman Cup oraz idei łączenia i integracji siatkarskich pokoleń zapadła decyzja o dopuszczeniu do międzynarodowego siatkarskiego święta sportowo aktywnej młodzieży w kategorii +20.

 

W kategorii mężczyzn +20 turniej zdominował Kaman Volley wygrywając wszystkie mecze i pokonując w półfinale aktualnego Wicemistrza Polski Balviten Team oraz w finale czwartą drużynę Mistrzostw Polski Amatorów z 2021 roku Cichociemni Poznań.

 

Amatorski Kaman Volley został stworzony jako kolejny z projektów, po drużynie Kaman Volley Masters która funkcjonuje z sukcesami w kraju i za granicą od 2007 roku. Elementem który łączy te drużyny są byli zawodnicy młodzieżowego kiedyś kędzierzyńskiego klubu i sekcji siatkówki z kapitanem Tomaszem Malczewskim na czele oraz ich byłym trenerem Krzysztofem Malczewskim. Zespół tworzą również zawodnicy z innych miast, między innymi z Opola, Andrychowa i Namysłowa. 

 

Ciekawostką był udział, w przeszłości byłego juniora Kaman Volleya, Arkadiusza Grzelaka który pojawił się na turnieju prosto z ... Australii gdzie przebywa na stałe.

 

I już wiemy, że nie był to jednorazowy występ Kaman Volleya w polskiej amatorce. Przed nami jeszcze w tym roku Superpuchar Polski Masters i Amator. Szczegóły wkrótce.

 

Amatorski Kaman Volley zagrał w składzie:

Tomasz Malczewski, Mateusz Nowak, Rafał Gramala, Arkadiusz Grzelak, Wojciech Krzesaj, Marcin Jońca, Radosław Cebula, Denis Sówka, Jarosław Gorywoda, Jakub Korczyk, Wojciech Stach.   

 

Kaman Volley - pasja bez względu na wiek.

Strony internetowe - odee.pl