FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo Vieira Cafe

Aktualności

Kolejny medal Kaman Volley Maters

Po powrocie ze srebrnym medalem z turnieju w Kłajpedzie w grudniu 2014 nadszedł czas na coroczny turniej w Wilnie na Litwie VI International Masters Volleyball V.Artamonov Tournament 30-31.01.2015.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn reprezentujących Litwę, Łotwę, Rosję, Estonię, Białoruś, Ukrainę i Polskę. Z zespołów utworzono dwie grupy po cztery drużyny które rywalizowały "każdy z każdym". Pierwszy mecz Polaków z Kaman Volley przypadł z Estończykami z Tallinna w którym górą byli nasi w stosunku 2-0 jednak łatwo nie było. Drugi mecz niestety okazał się niespodzianką turnieju na niekorzyść polskiej drużyny. Przegraliśmy w stosuku 2-0 w setach 25-23 i 26-24 z łotewską drużyną VK Ezerzeme Daugavpils. W kolejnym dniu turnieju Kaman Volley zwycięzył z Omega Lwów z Ukrainy 2-1 i zajął ostatecznie drugie miejsce w grupie pozwalające na grę o brązowy medal. Według regulaminu turnieju nie rozgrywano półfinałów a mozliwość o złoto przypadała tylko drużynom z pierwszych miejsc w grupach.

W grupie drugiej pierwsze miejsce zajęli Rosjanie z Lokomotiv Kaliningrad, drugie natomiast gospodarz turnieju litewski Tinklas Wilno a za nimi FCG Ryga z Łotwy oraz Polock z Białorusi.

W emocjonującym meczu o trzecie miejsce z Tinklasem Wilno Litwa zwyciężył Kaman Volley Kędzierzyn Koźle Polska 2-1 rewanżując się za porażkę w finale turnieju w Kłajpedzie niespełna miesiąc temu.

Kolejne turnieje naszej drużyny już z końcem lutego we Lwowie na Ukrainie, w kwietniu na Łotwie w Daugavpils i Mistrzostwa Polski w Drzonkowie w czerwcu 2015.