FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo Vieira Cafe

Aktualności

MALBORK - MIASTO GOSPODARZ XIII KAMAN CUP 2023

 

Miasto Malbork https://visitmalbork.pl/ miastem gospodarzem XIII edycji Kaman WorldVolley Masters & Amateur Championship 15-17.09.2023.

 

 

Malbork to miasto w województwie pomorskim w Polsce. Jest siedzibą powiatu malborskiego. Miasto położone jest nad rzeką Nogat , w historycznym regionie Pomorze, w odległości 60 kilometrów od Gdańska.

 

Założone w XIII wieku przez Krzyżaków miasto słynie ze średniowiecznego zamku w Malborku jako największej ceglanej warowni średniowiecznej Europy. Zamek zbudowano w XIII wieku jako siedziba zakonu, który był także jedną z rezydencji polskich królów i siedzibą wybitnych nowożytnych polskich instytucji.

 

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Malbork i Starostwem Powiatowym w Malborku będziemy mieli okazję zaprosić gości z Polski jaki i z zagranicy do Malborka na XIII Kaman Światowe Mistrzostwa Masters i Amator w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn które odbędą się w połowie września 2023 roku.

 

Dla przybywających z zagranicy idealnym rozwiązaniem jest bliskość portu lotniczego w Gdańsku https://www.airport.gdansk.pl/ a dla podróżujących samochodami 20 km bliskość zjazdu z Autostrady Bursztynowej A1.

 

We wrześniu widzimy się w Malborku !!!

Strony internetowe - odee.pl