FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo Vieira Cafe

Aktualności

Mistrzostwa Polski - +40 na 4

W zakończonych 11.06.2017 XXII Orlen Mistrzostwach Polski Oldboyów wystąpiła drużyna BestCan Kaman Volley w skład której weszli nasi młodsi koledzy w kategorii +40.

W wyniku braku jeszcze możliwości skompletowania drużyny samodzielnie jako Kaman Volley w tej kategorii, powstał zespół BestCan Kaman Volley, który trzeci rok z rzędu uczestniczył w Mistrzostwach Polski. Po zdobytych dwóch wicemistrzostwach Polski w latach 2015 i 2016 niestety w tym roku uzyskaliśmy najgorsze dla sportowców 4 miejsce, mimo najsilniejszego składu w historii występów tej drużyny.

Pokonując w rozgrywkach grupowych zespół ŁKS Łęknica 2-0 i Statystów Kamienna Góra 2-1 w pólfinale przyszło zagrać z bardzo silnym Espadonem Szczecin, jak się okazało późniejszym Mistrzem Polski. Mecz zacięty i pełen dramaturgi przegrany 0-2 gdzie w pierwszym secie padł wynik 37-35, którego przegrana prawdopodobnie wpłynęła na wynik seta drugiego.

Niestety najgorsze przydarzyło się w małym finale o brązowy medal, gdzie BestCan Kaman Volley uległ ponownie spotkanemu na swojej drodze zespołowi Statyści Kamienna Góra 1 -2, gdzie był zdecydowanym faworytem. Wygrany set 25-18 i przegrane 23-25 i 13-15 pozbawiły naszych chłopaków brązowego medalu. Szkoda, walczyli dzielnie. Taki jest sport.