FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo JURAJSKALogo Vieira Cafe

Aktualności

POLTAVA UKRAINA - POMOC DLA DZIECI Z KLUBÓW SIATKARSKICH

W wyniku kontaktów nawiązanych poprzez działalność Kaman Volley oraz Polskiej Siatkówki Masters i Amator w organizacji Kaman Cup jak i udziałów w licznych międzynarodowych turniejach piłki siatkowej, posiadamy wielu znajomych ze środowiska siatkarskiego w wielu krajach Europy i nie tylko.

 

Jednym z nich jest znajomość osób zaangażowanych pracą w klubach sportowych w bombardowanej obecnie przez wojska rosyjskie Poltavie w Ukrainie.

 

W klubach superligi, żeńskim VC POLTAVCHANKA oraz męskim VC RESHETYLIVKA, szkolą się również dzieci w rocznikach urodzenia 2008-2010 których dotyczy prośba o pomoc.

 

Zapytanie  dotyczy umożliwienia grupie 25-30 chłopców i dziewczynek z dwoma opiekunami przybycia do Polski na okres 2-3 tygodni w celu ewakuacji z terenów wojennych na okres nasilenia walk i ofensywy rosyjskiej w Ukraine we wschodnich jej regionach.

 

Zwracamy się z prośbą do wszelkich instytucji i organizacji państwowych, społecznych czy też prywatnych o rozważenie możliwości wyrwania w/w dzieci choć na chwilę z piekła wojny na kilkutygodniowy pobyt w Polsce. Istotnym w tej informacji jest to, że grupa samodzielnie dotrze do miejsca przeznaczenia. 

 

W przypadku zainteresowania i możliwości realizacji inicjatywy zapraszam do kontaktu

+48 781 256 091 Krzysztof Malczewski, info@polskasiatkowka.pl 

Strony internetowe - odee.pl