FaceBookYouTube
Logo PZPSLogo PSLogo PLSLogo JURAJSKALogo Vieira Cafe

Aktualności

VOLLEY BAJKA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE !!!

W dniu wczorajszym 11.06, na antenie Polsatu Sport w programie "Poranek z Polsatem Sport" ukazał się wywiad z Grzegorzem Szewczykiem z Muzeum Siatkówki Volley Bajka z Warszawy.

 

NIe było by w tym nic dziwnego, przecież muzeum i przedsięwzięcie godne najwyższej uwagi, gdyby nie sytuacja i położenie w jakim Volley Bajka Grzegorza Szewczyka się znajduje pod względem lokalowym i finansowym.

 

Działalność Volley Bajki ze swoją siedzibą w Arenie Ursynów jest zagrożona. 

 

Grzegorz Szewczyk - były zawodnik, pasjonat, pomysłodawca, działacz, organizator, kustosz - zna każdy szczegół i eksponat zgromadzonej przez niego ogromnej kolekcji. Wszystkie trofea polskiej siatkówki, medale olimpijskie, mistrzostw świata, europy, puchary, historyczne koszulki i piłki z autografami, identyfikatory i wiele inny pamiątek i eksponatów dotyczących sukcesów siatkówki polskiej i światowej. Widok zapiera dech a atmosfera wielu zwycięstw, pasji, sportowej rywalizacji i ducha sportu unosi się w przepełnionym eksponatami Muzeum Volley Bajka.

 

Tym bliższa naszemu sercu jest Volley Bajka, gdyż znalazły tam swoje miejsce również koszulki oraz trofea zdobyte przez Kaman Volley Masters na World Masters Games Torino, European Masters Games Nice, European i World Masters Volleyball Championship oraz z kilku innych prestiżowych wysokiej rangi turniejów kategorii Masters.

 

Muzeum Volley Bajka musi istnieć, jest naszą narodową historią jak wiele innych dziedzin ważnych w naszym życiu. Jest dowodem naszej wielkości i tradycji w świeci sportu i siatkówki.

 

W najbliższych dniach ważą się losy Volley Bajki, niech ta bajka trwa.

 

https://www.polsatsport.pl/film/szewczyk-przyszlosc-volley-bajki-stoi-pod-duzym-znakiem-zapytania_6926562/

 

 

Strony internetowe - odee.pl